Kim jeseśmy

Niektórzy mówią o nas “zespół”, który gra i śpiewa na mszach świętych w niedziele o 12.30, w czasie Triduum Paschalnego, czy innych uroczystościach u św. Józefa. Inni widzą w nas aktywnych wiernych, angażujących się w życie parafii przez organizację Koncertu Kolęd, Dnia Jedności dla Odnowy w Duchu Świętym lub wyjazdu na czuwanie do Częstochowy… 

Kim jesteśmy?
Wspólnotą. Nie tylko rodzin. Bogactwem wspólnoty są osoby w różnym wieku, żyjące w różnych stanach: małżeństwa i rodziny, osoby stanu wolnego i konsekrowane, wdowy oraz rodzice samotnie wychowujący dzieci. To Pan Bóg nas jednoczy i „organizuje”. To On porusza serca kolejnych osób, które chcą razem z nami odczytywać i wypełniać Jego wolę.

Co nas łączy?
Pragnienie głębszego przeżywania naszej wiary i doświadczania żywej obecności Boga w Jego Kościele i w naszych rodzinach poprzez wspólną modlitwę, Eucharystię, rekolekcje i grupy dzielenia. Chociaż jedność jest Bożym darem, budujemy ją także „zwyczajnie”, troszcząc się o siebie nawzajem, stając się siostrą i bratem w Chrystusie dla innych.

Dla kogo jest wspólnota?
Dla KAŻDEGO, kto pragnie doświadczyć głębokiej przyjaźni z Bogiem, kto chce pogłębić wiarę, doświadczyć mocy modlitwy i radości wspólnego odkrywania obecności Boga Żywego. Może jest miejscem również dla Ciebie? Nie prowadzimy naboru do wspólnoty, ani zapisów. Możesz przyjść na spotkanie i po prostu BYĆ z nami.